Çayyolu Petek Temizleme

Çayyolu petek temizleme servisi olarak da 7/24 hizmet verdiğimiz alanlardan biri. Kalorifer ile ısınmanın artmasıyla kalorifer sisteminin bir parçası olan petekler zamanla kullanımdan kaynaklı boru içleri kirlenir. Çünkü zaman içinde kalorifer tesisatını ve petekleri etkileyen kireçlenme, pas ısınma sorunları yaşanmasına neden olur. Kalorifer tesisatı ile ısınmanın temeli kombinin ısıttığı suyun petekleri dolaşmasıyla sağlanır. Bunu da gerçekleştiren kombi içindeki su devir daim pompasıdır. Kireçlenme ve pas etkisi arttıkça su devir daim debisi de düşer. Yani pompa sıcak suyu her peteğe eşit derecede iletemez.

Petek Tesisatın tıkanması ilerleyen aşamada pompa arızasına sebep olabilir. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için zamanında petek temizliği yaptırmalısınız. Çayyolu petek temizleme servisi olarak müşterilerimize kimyasalla petek temizleme hizmeti veriyoruz.

Kimyasallı Petek Temizliği Nasıl Yapıyoruz ?

Petek temizliği sırasında firmamız makine ile kimyasallı petek temizliği yöntemini kullanmaktadır. Peteklerin ve tesisatın içinde oluşan kireç tabakalarını, pas kalıntılarını çözen bu kimyasal sadece petek temizliğinde kullanılır. Kalorifer tesisatına ve peteklere kullanım sırasında ve sonrasında bir zarar vermez.

Çayyolu kimyasallı petek temizleme servisimizden randevunuzu alarak peteklerin ısınma sorununu kolayca giderebilirsiniz. Isınmayan petek sorunu yaşayan herkesin zaman kaybetmeden kimyasallı petek temizleme hizmeti alması gerekir. Tesisatın tıkanması su devir daimi yapan pompa arızasına sebep olabilir. Petek temizliği yapılmadığında daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda daha uygun maliyetle çözümleyeceğiniz sorunu büyütmüş olursunuz. Bu yüzden tesisatın tıkanması nedeniyle ısınma sorunu yaşamamak için, zamanında petek temizliği yaptırmalısınız.

Çayyolu Petek Temizleme

Kış hazırlıklarınıza petek temizliği yaptırmayı da eklemelisiniz. Ankara gibi soğuk bir bölgede kışın ısınma önemlidir. Evinizin yüksek ısı konforunda ısınmasını sağlamalısınız. Petek temizleme hizmetinde kalorifer tesisatında genel bir temizlik işlemi yapılır. Petek tesisatı, su devir daim pompası, kolektör vanalar yerinden sökülmeden kireçlenme ve pas etkisinden temizlenir. Bu işlem banyo peteğine bağlanan petek temizleme makinesi yardımıyla yapılır. Peteklerin sökülmesine gereke kalmadan tek noktadan tüm petekler ve tesisat temizlenir. Makine ve kimyasal yardımıyla konforlu bir temizlik işlemi yapılır. Banyo dışındaki alanlarda bulunan peteklerde tesisatla birlikte temizlenmiş olur. Bu işlem sıcak suyun her peteğe eşit oranda ulaşmasını sağlar.

Petek Temizliğinin Faydaları

Petek temizleme sırasında kireçten etkilenmiş olan radyatör, petekler, kolektör ve petek vanaları, su devir daim pompası, kombi ve petekler arasındaki boru hattı, filtre temizliği yapılır. Hazar Tesisat olarak son teknoloji makineler ile ısınma sorunu yaşanan kalorifer tesisatınızı, petekleri özenli bir çalışmayla kireç, pas ve çamurdan temizlemekteyiz. Kalorifer tesisatında ısınmanın en önemli unsuru peteklerdir. Peteklere eşit derecede sıcak suyun gitmesi gerekir. Ancak tesisatın tıkanması nedeniyle su devir daim pompasının görevini yerine getirememesi halinde ısınmayan petek sorunu gündeme gelir. Bunu aşmanın tek yolu kimyasallı petek temizleme işleminin yapılmasıdır.

Çankaya’nın diğer bölgelerine petek temizliği hizmeti almak için tıklayın.

Hemen Arayın

Open chat
1
Merhaba bizimle Whatsaap'tan iletişime geçmek için sağ alt taraftaki butona tıklayınız.